KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13327469

nr 1332 7469

Axel Peter

(1863-1942), Sverige

Oljemålning, Stilleben med tulpaner och frukter. Signerad, daterad 1937. Olja på duk, 61x65 cm

Axel Peter, född 1863, död 1942, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 8 juni 2020
kl 18:20:38

5/6 20:42:26 1      1.000 kr
8/6 16:55:32 2      Vinnande bud

Axel Peter

Läs mer om Axel Peter